دانه ویتنام

در مورد دانه ویتنام نکته ویژه این است که چگونه آنها را بو داده اند. می دانید که دانه های روبوستا نسبتاً تلخ هستند و قند و چربی آنها بسیار کمی است.

چه نوع قهوه در ویتنام رشد می کنند؟
اکثر قهوه های قهوه که در ویتنام پرورش می یابند ، لوبیا روبوستا هستند. آنها در آنجا بسیار محبوب هستند زیرا در ابتدا ، هنگامی که قهوه توسط اشغال فرانسوی ها (۱۸۰۰s) معرفی شد ، رشد سختی داشت.

بنابراین ، پس از چند تلاش ناموفق برای تولید مقادیر جدی قهوه ، سرانجام روی لوبیا روبوستا مستقر شدند. این حبوبات زنده مانده اند ، حشرات را دفع می کنند ، در واقع برای بیشتر حشرات را دفع می کنند ، در واقع برای بیشتر حشرات مضر هستند.

رنگ بندی سه نوع رست این دانه در کارخانه مرداویج:

رنگ مدیوم دانه ویتنام
رنگ شکلاتی دانه ویتنام
رنگ مدیوم دارک دانه ویتنام

Robusta اتفاق می افتد که عملکرد زیادی داشته باشد ، به این معنی که یک Robusta و یک درخت عربیکا با همان اندازه مقادیر مختلف گیلاس را تولید می کند. Robusta بازده بیشتری خواهد داشت.

به خاطر داشته باشید که به گفته بسیاری از افراد ، Robusta دانه قهوه ای است که بیشترین مزه ها مانند “لاستیک سوخته” و “خاک” را مزه می دهد. این تنها به این دلیل است که لوبیای روبوستا تلخ و خاکی را چشیده می شود.

مقدار کافئین بسیار بالاتر (مضاعف!) نسبت به Arabica باعث تلخ تر شدن آنها می شود و حاوی نیمی از قند و چربی های لوبیا Arabica هستند. بنابراین ، روبوستا برای همه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ArabicEnglishPersian